LIONS Olmak

Bir Lions Kulübü Üyesi Olmak...

Eğer gönüllü olmak, proje liderliği, ağ oluşturmak ve eğlenmek istiyorsanız – tüm bunları ve daha fazlasını bir Lions kulübü üyesi olarak yapabilirsiniz. Bir Lion olarak yerel gönüllülük projelerine katılarak hem kendi toplumunuzun hem de dünya çapındaki başka toplulukların gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Önemli bir şeyin parçası olmak el broşürü size Lion olmak konusunda çok net bir fikir verecektir.

Gerçek katılımlı toplantılarda buluşan bir yerel kulübe veya internet üzerinden buluşan bir sanal kulübe; hatta kişisel meslek, ilgi alanı veya hobinize uygun bir “özel ilgi alanı kulübüne” katılabilirsiniz. Çevreyi korumak için yerel bir proje planlayabilirsiniz. Çalışan dar gelirlilere yardım etmek için gözlüklerin geri dönüşümüne yardımıcı olabilir ya da uzak bir köye temiz su ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin paylaşıyor, umursuyor ve değişiklik yaratıyor olacaksınız.

Uluslararası Gönüllüler ve Dostlar Ağına Katılın ve Farkı Görün

Lions bir liderlik okuludur: Kendine lider'lik edemeyen başkalarına hiç edemez! Lions ile kişisel gelişiminize katkıda bulunur, önce kendinize sonra da topluma liderlik etmeyi başarırsınız... Neden liderlik eden siz olmayasınız?

Hizmet etmenin hazzı: Daha az şanslı olanlara yaşam konforu sağlamak, toplumu daha ileriye taşımaya katkıda bulunmak, getireceği iç huzur ile aslında önce kendi hayatınıza huzur ve coşku getirir, yaşamınıza anlam kazandırır, hizmet ederken aslında hizmet alırsınız... Neden bu huzuru yaratan siz olmayasınız?

Sorunu çözmek, sorunu tanımak ile başlar: Ancak farkında olabildiğimiz hatta bizzat yaşadığımız sorunları, çözmek için daha büyük heyecanla çalışırız. Eğer sizi mutsuz kılan bir sorunun, aslında toplumda geniş bir kitlenin ortak sorunu olduğunu görebiliyorsanız, çözüme götürecek en etkili kişi siz olabilirsiniz, hedef odaklı çalışma ekibinin lideri neden siz olmayasınız?

Sosyal doyum: "İnsan" olmanın başlıca koşullarından birisi sosyal olmak ise, oluşturacağınız sosyal çevrenizin türünü siz belirlemelisiniz... Aynı düşünce ve yaklaşımı paylaştığınız kişilerle sosyal çevrenizi oluşturabilirsiniz, ancak birbiri ile farklı değerler alışverişi yapabilecek kadar zengin çeşitlilik gösteren bir ortamda çıtayı yükseltebilirsiniz... Çıtanın yerini belirleyen neden siz olmayasınız?

Yaşamı zenginleştirmek: "Yaşamak için sadece soluk alıp vermem yeterli" diyenlerden değilseniz, soluğunuzu daima en iyi koşullarda tüketmek tercihiniz olmalı... Ülkenin ve dünyanın değişik yerlerini gezip görmek, farklı kültürleri yaşamak gibi... Kendinizin ve yakın çevrenizin yaşamını zenginleştirmek için düğmeye basan neden siz olmayasınız?

Sesinizi duyurmak: Sizi duysunlar istiyorsanız, etkili biçimde ses vermeyi bilmeniz gerekir... Bu, ancak güçlü iletişim becerileri edinmek ve geliştirmek ile mümkündür... Neden kendinizin ve çevrenizin sesi siz olmayasınız?

Evet, bu nedenlerle, hizmet ederken kendi dünyasını aydınlatanlardan olmaları için, insanları Lion olmaya davet ediyoruz…

Peki, tüm bunlara rağmen, ısrarla sormak istiyoruz:

Neden onca STK içinde Lions? Diğerleri toplum için daha az yararlı olduğu için mi? Organizasyonları daha küçük veya düzensiz olduğu için mi? Elbette Hayır…

Lions’un yüce amaçları, uluslararası ödül almış düzenli organizasyon yapısı dışında, üyelerini, yani bizleri bir arada tutan çok önemli bir özelliği daha var: Bizleri çok özel bir harçla birbirimize sıkı sıkıya adeta tutkallayan bir harç… demirden, çimentodan oluşan bir harç… bu harcın malzemeleri; sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü, dotluk, kardeşlik’tir…

Lions’un kurumsal yapısı, Liderlik öğretileri, yarattığı dinamizm ve sinerjisi yanında, bu özel harç sayesinde, birlikteyiz…

Mutluluğun, üzüntünün, sorunların ve daha nice insani olmazsa olmazın paylaşımını yaşadığımız için buradayız…